تبلیغات
|*___تیك تاك___*| - "فرا رسیدن سال 1391 مبارک باد،این گزارش از مشهد الرضاست..."
 
درباره وبلاگ


به وبلاگ ما هركه پا می نهد
قدم بر سر و چشم ما می نهد
«كامران شهیدی»

مدیر وبلاگ : كامران شهیدی
نظرسنجی
به نظر شما برترین فیلم بعد انقلاب کدام است؟

جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


____________________
____________________

.

_____________________
____________________
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
___________________ ابزاروبلاگ
___________________ ابزار وبلاگنویسان ___________________ p30java ___________________
|*___تیك تاك___*|
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که:سالها به (اج بار) خواهیم خفت...
فرا رسید بهار و سال جدید بر شما کاربران گرامی مبارک باد.خوشبختانه توفیق شده من از مشهدالرضا این پست را بر روی وب برای شما دوستان می گذارم.دوست دارم کمی از حال و هوای مشهد الرضا در آستانه سال جدید برایتان بنویسم...مطمئنم که برای شما خیلی جذاب خواهد بود.

مشهد29/12/90

اینجا برف شدیدی باریده است.همه جا برف نشسته و هوا سرد است.خیابان هاو پیاده روها بر عکس تهران که نمک می پاشند برعکس است و خبری از شن و ماسه و نمک نیست!ماشین ها و عابران پیاده لیز می خورند و بندری می زنند!!!متاسفانه.حرم مطهر هم یک رول لاستیک انداختند و ملت با بدبختی روی این لاستیک ها می آیند و جا نمیشوند!رفت و برگشت یک رول به عرض یک متر و نیم!!!در هر صحن!!!متاسفانه.بعد مردمان مجبور می شوند از جمله خود من که روی سنگ بروند که تازه قصه ی ما شروع می شود:یکی یکی ملت می خورند زمین.لیز خوردنها صحنه ایست دیدنی.....خیس شدن و یخ زدن ...این مسئولان این همه پول امام رضا(ع) را چی کار می کنند؟؟؟خدا می داند.

همه و همه نزدیک سال تحویل در حرم هستند.شهری و دهاتی،پیر و جوون،بی کلاس و با کلاس و های کلاس!،زن و مرد،دختر و پسر،کوچک و بزرگ،همه و همه...

در راه حرم همه می آیند.اما پیرها...خبری از ماشین نیست.10تا ویلچر که هر نیم ساعت یک نفر می برند.متاسفم.پیرمردان و پیر زنان باید با سختی از صحن های بسیار عظیم و بزرگ بگذرند.با درد زانو و کمر و هزاران درد دیگر...این مسئولان حرم رضوی کجا هستند؟؟؟پول ها کجا هستند؟؟؟مدیریت کجاست؟؟؟یعنی خریدن 100ماشین گلف و راه اندازی یک خط مشخص در چهار صحن  که مردم را در برف و سرما و آفتاب و گرما نجات دهد ارزش ندارد؟؟؟واقعا باید به این مدیریت و توان فکری و عملی این دوستان گریست...گویا مردم ارزش ندارند و احترام به زائرین ارزش ندارد.

نکته بعد...10سال است که من به یک گلدسته نگاه میکنم و هنوز که هنوز است این گلدسته کاشی کاری نشده است.یک پیری به ما میگفت:ما بچه بودیم داشتن حرم امام رضا(ع) را می ساختند بچه ی ما برزگ شد هنوز دارند می سازند و ما داریم نوه دار می شیم هنوز دارند میسازند!!!خیلی راست میگفت.ما از وقتی یادمان است دارند حرم امام رضا(ع) را می سازند.هنوز خاک بیشتر جاها خاکی است...

حرم حضرت معصومه(س) خیلی خیلی دیرتر از امام رضا(ع) ترمیم و توسعه اش شروع شد.الان در حرم خانم تمام شده که هیچ،الان مجالس ها و کلاس ها و نماز ها در آنجا اجرا می شود...درست است که وسعت کمتر بوده ولی ولی ولی در حرم امام رضا(ع) به همین وسعت هم کار کامل و درست بعد این همه سال انجام نشده.نتیجه ضعف شدید مدیریتی است.

از بحث اصلی خودمان متاسفانه دور شدیم و وارد انتقاد شدیم.به خدا دوست نداشتم اینطور بشه ولی این کارها مثل تیغ در چشم ماست.هتل های به چه عظمت در کنار حرم ساخته می شود ولی ساخت گوشه ای از حرم جلو نمی رود.هر چه آید خوش آید.من هرچیزی که امشب که شب عیده به یادم بیاد می نویسم.ادامه:::::::::

در حرم بودیم که خواستیم تجدید وضو کنیم(شرمنده)!یک دستشویی در بست شیخ بهایی بود که همون قدیمی است.یکی هم جدید درست کردند که دستشویی طبقاتیه!یه دوکیلومتر معادل 20دقیقه با حرم فاصله داره.بخوای بری برگردی کارت تمومه(کنایه است...)!!!آخه چرا باید اینطوری باشه؟؟؟چرا باید زوار را این قدر اذیت کرد؟؟؟

ولی خدا وکیلی وقتی وارد حرم می شوی همه چیز از یادمان می رود.همه چیز.فقط امام رضا(ع) و دعا و مناجات...فارق از علایق می شویم.همه ی این بی نظمی ها زشتی ها سختی ها بی تدبیری ها کم کاری ها سوءمدیریت ها همه چیز به فراموشی می رود.فقط امام رضا(ع)...

فضای درد و دل و مناجات موج می زند.هر کس با حال خوش داره با چشمان بسته با امام رضا(ع) و خدا حرف میزنه...قربون امام رضا(ع) برم.حج ما کربلای ایران امام رضاست...

نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها :


دوشنبه 29 اسفند 1390 :: نویسنده : كامران شهیدی